Strongman Čáslav 5. 5. 2007

kdo zvedne víc?

Moderátoři: pascal, keba

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Strongman Čáslav 5. 5. 2007

Příspěvekod J_Dogg » 13. čer 2007 16:18

Výsledky soutěže:
Martin Štefl 11,5
Jan Šalata 16
Palo Jambor 24
Zdenek Sedmík 30
Gregor Stegnar 36,5
Boris Miloševič 39,5
Jaroslav Nowacki 40
Jiří Žaloudek 42
Pert Kokš 47,5
Milan Lábik 56
Jiří Janda 60
Andrej Ušlakar 64,5

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 13. čer 2007 16:32

Reportáž Apofise z Čáslavi
s autorovým svolením převzato z fóra Biohazard

Dne 5.5. 2007 se konal 8. ročník soutěže Strongman v Čáslavi, zůčastnilo se celkem 12 borců v šesti disciplínách.
A to v táhnutí 7.5 tunového kamionu na dráhu o délce 20m, zvedání činky o hmotnosti 130kg, chození s kuframa o hmotnosti 135kg(každý), tzv. krucifix (držení 15kg seker na výdrž), převracení pneumatiky o hmotnosti 400kg 8x a na závěr držení Škody octavia jako trakaře. Klání začalo v 10 hodin a atmosféra začala gradovat. To by stačilo Smile
Jen málokdo dokázal rozpohybovat ten kamion, navíc se mi zdálo, že to bylo trochu do kopce. Až už jsem si myslel, že to nikdo pořádně nepotáhne, tak přišel postarší pán ze Slovenska a táhnul to jako prd. V druhé disciplíně se pěkně ukázalo, jak je dobré umět techniku přemístění, někdo to tam šoupal jak nic (max.8-7(Štefl, Šalata, Sedmík, Žaloudek) a někdo to tam rval skoro bicepsovým zdvihem. Třetí disciplína byly kufry, tam to docela šlo, někdo s tím těžko chodil, ale někdo s tim běžel jak na nákup.
Další v řadě byl krucifix, mno nějak mne to nezaujalo, prostě držely sekerky nad úrovní ramen. Ale pneumatika byla skvělá, skoro všichni to zvládli až do konce, akorát se okolo motaly malé děti a nevím jak by dopadly, kdyby jim to spadlo na kebuli.
Držení auta už bylo jen do počtu, prostě vytáhnout a držet, někdo si to však blbě namazal, a tak se ti mad'aři mlátili do hlavy, že jim to nešlo. Zvítězil Martin Štefl, s neuvěřitelnýma nohama, to sem ještě fakt neviděl. Druhý byl Zdeněk? Šalata, třetí Slovák Jambor a čtvrtý Zdeněk Sedmík, stál sem vedle něj a připadal si jak trpaslík. Dál už ty jména neznám jen 8. Jiří Žaloudek a někde se umístil závodník s ambiciozním jménem Miloševič.
Umístění celé akce nebylo nic moc, pořád tam někdo běhal s kočárkama a naši spoluobčané černé pleti zkoušeli zvedat závaží a ukazovaly hambatá gesta.
Akce se však podařila, užil jsem si pěkné odpoledne a zafotil dosytosti. Dostal sem úkol to nafotit, tak sem tam mezi nima pořád lítal. Mám asi 250 fotek a asi 6 videí, pushpressy, tyre flipy apod. Něco sem nahážu a pro zájemce pošlu video nebo další foto.

Zpět na “Soutěže ”