Splitové rutiny: Smrt produktivního tréninku

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

Liborer

Příspěvekod Liborer » 28. říj 2008 14:45

Zacinal jsem pred necelym rokem...ze zacatku jsem jel cely telo a rychle jsem se zacal citit lip a po pra mesicich silnejsi a dostal se do toho...rikal si ale ted uz potrebuju prejit na partie oddelene abych vsechny svaly dostatecne procvicil. Fungovalo to! Ted cvicim tedy asi 10. mesic a posledni tri mesice jsem mel pocit naproste stagnace. Kamarad se kterym sem zacal cvicit a do ted v tom oba "litame" stejne, tak me privedl na tohle forum a zduraznil mi trening fullbody...nyni s nim zacinam a jestli se stagnace vytrati, pak neni co resit a pridavam se tak k dalsim co to potvrzuji vlsti zkusenosti! Diky Vám! :lol:
Žiješ jen jednou, buď VELKÝ!

TompiBB

Příspěvekod TompiBB » 28. říj 2008 18:30

Fullbody je vyzkouseno a funguje...velmi dobre funguje!! :) verim, ze stagnaci prekonas...preju hodne stesti :D

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 28. říj 2008 18:38

Liborer píše:Ted cvicim tedy asi 10. mesic a posledni tri mesice jsem mel pocit naproste stagnace.

no, uprimne, myslim ze splitom to sposobene nebolo ... necvicis ani rok, to uz je celkom umenie najst trenink na ktorom by si sa nezlepsoval ... chybu by som hladal trochu nekde inde
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Liborer

Příspěvekod Liborer » 7. lis 2008 0:04

No spis sem to pocitoval jen u nekterych partii, napr. biceps, ramena, trochu zada...jinak ani ne, takze taky byla moznost jen se na ne mozna trochu jinak zamerit, neco zmenit, ale ted me tohle vyhovuje mnohem vic a myslim si i ze je v tom mnohem vetsi sance na nejake uspesne vybudovani...

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 7. lis 2008 8:53

Ja som ti len chcel naznacit, ze zlepsovanie sa co sa tyka svalovej hmoty a sily neni zavysle len od tych 6 (alebo kolko) hodin tyzdenne, co stravis v posilke, chapeme sa?
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Liborer

Příspěvekod Liborer » 9. lis 2008 0:12

Chápu, ale s tim si myslim taky problém nemám, stravu se snažim dodržovat jak jen to jde, samozřejmě v rámci možností, spánku si taky dopřávám... no nebudu předbíhat...a hlavně fňukat, ale radši makat a když se nepohnu za další rok, tak pak možná...ale doufejme že ne:-)

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 3. kvě 2009 8:43

Musim říct,že jsem opravdu rád,že jsem si pořídil počítač,protože takovéhle informace,které po přečtení dávají až překvapivě jasný smysl,se v Muscle and Fitness,či SK nedozvíte.Takže se pachtíte 4 x týdně a divíte se,druhý den po tréninku,jak jste ráno zničení a to i na pohled,svaly vycuclé a tělo na omak jak jedna velká modřina.
Začal jsem cvičit podle osvědčených rutin na tomto foru a za dva měsíce
-dřep + 30kg
-mrtvý tah + 25 kg
-bench + 15 kg
shyby - dřív jsem byl rád za 3 x 6 na počátku tr.,dnes 5x5 se zátěží na pásku v prostřed tr. atd.atd.
A hlavně ROSTU!Druhý den po tréninku nejsem jak po rvačce a při pohledu do zrcadla je to ten samej Kost_roun,co si včera šel lehnout,ne vycucaná troska...
Takže takhle chci IF PODĚKOVAT a vězte,že ho všude doporučuju..
(M a F už fakt nekupuju.....,za ušetřený peníz koupim flák roštěnky..)
Nejhorší je svádět svoje neúspěchy na genetiku,být hubený,neznamená ji nemít.
Za rok může být totiž všechno jinak...

Číča

Příspěvekod Číča » 3. kvě 2009 8:55

Ale zase nemuzes cvicit to stejne fullbody dlouho...ale to kazdy asi vi :) Jinak ti blahopreji k zlepseni,je to krasny! Ja uz radeji nic nikomu nedoporucuju,vzdycky se to dostane k hadce,ze jsou nejlepsi splity 1x tydne znicit a z techhle hadek jsem uz vyrostl.
Dřep dělá ze žen chlapy. A co dělá z chlapů ženy? Motýlek!

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 3. kvě 2009 9:12

Číča píše:Ale zase nemuzes cvicit to stejne fullbody dlouho...ale to kazdy asi vi :) Jinak ti blahopreji k zlepseni,je to krasny! Ja uz radeji nic nikomu nedoporucuju,vzdycky se to dostane k hadce,ze jsou nejlepsi splity 1x tydne znicit a z techhle hadek jsem uz vyrostl.

Já dám každému adresu a ať si čte.Pokuď mu to nedocvakne ani potom,tak je to jeho blbost..Ale většinou mi každej věří,posl 2 měsíce jsou na mě fakt extremně vidět a hlavně na výkonech,to je nejlepší důkaz..
Když už si tady zhodnotil bys mi tsoučasný rénink?
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php? ... c&start=30
A potom plánovaného Beara?
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php? ... c&start=60
Co na to říkáš?Dík..

Číča

Příspěvekod Číča » 3. kvě 2009 10:09

Ja zase tak zkuseny nejsem,abych ti mohl rikat takove veci :D Ale podle me je to v pohode! Vlastne jsem delal neco podbneho: 5x5 a pak jsem zacal beara. Ale nedokoncil ho,kvuli chripkove epidemii :? Jediny co byhc an tom treninku mezil,ze 6x3 na 6x4. Ale to je fakt jedno.

Pete Permabulker

Příspěvekod Pete Permabulker » 3. kvě 2009 10:18

Já bych splity nezatracoval. Mám ozkoušený jak split, tak pár fullbody tréninků a zatím jsem víc spokojený se splitem... ono to možná taky je tím, že fullbody jsem cvičil "pouze" 3x týdně, a nic jsem z toho prostě necítil. Přírustky jsem zaznamenal především na svalstvu zad (vzpřimovače a trapézy především) a kvadricepsů, ale zbytek za ten rok moc nevyrostl... Teď si jedu 5x týdně split (což je opravdu hodně, po volnu najedu na těžko-lehký AB 4x týdně) a jsem celkem spokojen...
I can't believe this shit!

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 3. kvě 2009 10:28

Číča píše:Ja zase tak zkuseny nejsem,abych ti mohl rikat takove veci :D Ale podle me je to v pohode! Vlastne jsem delal neco podbneho: 5x5 a pak jsem zacal beara. Ale nedokoncil ho,kvuli chripkove epidemii :? Jediny co byhc an tom treninku mezil,ze 6x3 na 6x4. Ale to je fakt jedno.

dal jsem tam 6 x 3 protože jsem teď 2 měsíce jel buď 5 x 5( v těžkém tréninku) nebo 4 x 8 ( v lehkém),tak kvůli změně jsem zvolil střed..Dík za názor..

Číča

Příspěvekod Číča » 3. kvě 2009 10:34

Tak to bych tam beara hodil uz ted :)

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 3. kvě 2009 10:41

Číča píše:Tak to bych tam beara hodil uz ted :)

Rávě,že bych chtěl ještě trochu změnu - bear je taky o 5-ti opakováních,taky jsem chci zamakat ještě trochu na síle,abych beara zůročil lépe a taky dávám pauzu od kreatinu,kterej chci do beara zase nasadit,víš,tak proto měsíc ty 6 x 3...

Číča

Příspěvekod Číča » 3. kvě 2009 11:38

Kost_roun II. píše:
Číča píše:Tak to bych tam beara hodil uz ted :)

Rávě,že bych chtěl ještě trochu změnu - bear je taky o 5-ti opakováních,taky jsem chci zamakat ještě trochu na síle,abych beara zůročil lépe a taky dávám pauzu od kreatinu,kterej chci do beara zase nasadit,víš,tak proto měsíc ty 6 x 3...

Pro em osobne je po 5x5 mnohem vetsi zmena bear nez silovka 6x3,4x6... Ale jak myslis :) ono to ve finale bude jedno.

Zpět na “Trénink”