Strečink

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 3. lis 2007 10:13

Caleb píše:dynamický strečink ihned po statickém před tréninkem je horší než samotný dynamický strečink před tréninkem

jo

Trian
Supporter

Příspěvekod Trian » 8. čer 2008 23:40

S jedinou vecou ohľadne strečinku, ktorá tu bola spomenutá, nesúhlasím:
Pri strečinku nikdy nekmitáme.

Strečink pre športovcov, ktorý ho robia len ako doplnok je fajn všetko robiť tak, ako bolo napísané. Ale pri dynamických športoch, kde sa vyžaduje veľká flexibilita a dynamika pohybu (najmä bojové umenia) nevidím inú cestu k dokonalému strečingu svalov, ako kmitanie.
Len stupňujúcim tlakom (ťahom) sa sval nikdy dokonale nenatiahne tak ako pri kmitaní. Kmitaním telo získa niekoľko násobne lepšiu flexibilitu za rovnaký čas, ako pri klasickom strečinku.
Dobrým dôkazom sú Číňania, ktorých tréningy bojových umení zahrňujú zväčša knitavé naťahovačky.

Malá technická poznámka - hodnotím len podľa seba a svojich výsledkov na základe strečingu s kmitaním.
Vždy sa najprv švihadlo + kliky, potom dynamický strečing, statický a cvičenie. Za pol roka som sa tak prepracoval z "nemehla" ku rozštepu, šnúre, mostíku... Bez zranení, len mi to pomohlo.
"Box je jako Jazz,čím méně lidí ho uznává tím je lepší" G.Foreman

Kolči
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kolči » 9. čer 2008 6:12

Trian píše:S jedinou vecou ohľadne strečinku, ktorá tu bola spomenutá, nesúhlasím:
Pri strečinku nikdy nekmitáme.

Strečink pre športovcov, ktorý ho robia len ako doplnok je fajn všetko robiť tak, ako bolo napísané. Ale pri dynamických športoch, kde sa vyžaduje veľká flexibilita a dynamika pohybu (najmä bojové umenia) nevidím inú cestu k dokonalému strečingu svalov, ako kmitanie.
Len stupňujúcim tlakom (ťahom) sa sval nikdy dokonale nenatiahne tak ako pri kmitaní. Kmitaním telo získa niekoľko násobne lepšiu flexibilitu za rovnaký čas, ako pri klasickom strečinku.
Dobrým dôkazom sú Číňania, ktorých tréningy bojových umení zahrňujú zväčša knitavé naťahovačky.

Malá technická poznámka - hodnotím len podľa seba a svojich výsledkov na základe strečingu s kmitaním.
Vždy sa najprv švihadlo + kliky, potom dynamický strečing, statický a cvičenie. Za pol roka som sa tak prepracoval z "nemehla" ku rozštepu, šnúre, mostíku... Bez zranení, len mi to pomohlo.

to je sice asi pravda, ale tady je to psané především pro silové, ne bojové sporty :wink:

Soldat

Příspěvekod Soldat » 10. čer 2008 20:53

Sem zoufalej. Asi sem si natáhl trapéz nebo nějakej sval na zádech. Nikdy jsem nic nataženýho neměl, snad jen někdy nějakej sval na noze, ale vždycky to bylo hned pryč. Teď nemůžu otočit hlavu doleva a při sklopení mě to tahá až pod levou lopatku. V klidu je to taková nepříjemná bolest. Cítil jsem to včera trošku při cvičení. Večer se to nějak rozlezlo a hovno jsem se vyspal + ráno naprosto v prdeli. Chtěl bych jít zítra cvičit. Takže otázka zní jestli mi strečink pomůže, popřípadě co a jak dlouho dělat? Jsem vděčnej za každou radu.

EDIT: Jo a při otočení hlavy mě táhne úpon trapézu na krku a něco u páteře. Omlouvám se ale anatomie není moje silná stránka...

breaker

Příspěvekod breaker » 10. čer 2008 21:11

Daj tomu 1-2 dni pokoj a potom strecink (100% overeny postup aj ked len z vlastnej skusenosti).

Soldat

Příspěvekod Soldat » 11. čer 2008 0:20

breaker píše:Daj tomu 1-2 dni pokoj a potom strecink (100% overeny postup aj ked len z vlastnej skusenosti).

Dík.

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 11. čer 2008 9:56

Soldat píše:
breaker píše:Daj tomu 1-2 dni pokoj a potom strecink (100% overeny postup aj ked len z vlastnej skusenosti).

Dík.

Jo, můžu taky potvrdit. Něco podobného jak popisuješ jsem už měl taky, "nechal jsem to uležet" a po pár dnech to odeznělo, jak píše breaker :) .

Skaare
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Skaare » 11. čer 2008 10:42

Taky sem měl párkrát problém s nataženejma svalama na krku nebo trapézem.. jednou to bylo až tak extrémní že sem nemoh pohnout hlavou o víc než asi 5cm když víc taxem skoro brečel bolestí. Odezní to.. 1-3 dny. Někdy pomůže zkušenej masér, ale většinou se tohle stane když si způsobíš malou trhnlinu ve svalu.. ten sval se potom stáhne aby ti znemožnil pohyb a trhlina se mohla zahojit, pak masér nepomůže.
Keep Smiling! :D

ThomyCZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ThomyCZ » 7. pro 2008 22:02

Obrázek

Nowic
Supporter

Příspěvekod Nowic » 8. pro 2008 20:22

Co se týče strřečinku neznám nic lepšího než ... http://vlastimilkoznar.webgarden.cz/str ... id=1178063
v zivote mate dve mozne cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 29. pro 2008 21:59

Strečink - cviky (dynamický, statický)

- http://www.osvalech.cz/c-187-strecink--cviky.html

Crash

Příspěvekod Crash » 29. pro 2008 22:05

mne sa najlepsie osvecil na zaciatku treningu zmixovany dynamicky so statickym a na konci uz len staticky.
" You can bench press 500 pounds, congratulations!!.... I can kick your ass"
-Bas Rutten

Sloty

Příspěvekod Sloty » 30. pro 2008 8:36

já se rozcvičuju vždycky 1-2 lehkejma sérkama s hodně opakováníma tim cvikem na kterej se chystam a na konci statickej to mi přijde jako optimální

T-Pump

Příspěvekod T-Pump » 25. led 2009 18:11

jak mám prosím vás nejlépe protáhnout ohybače kyčle? Mám problémy s provedením už i překážkového sedu, nejsem schopnej si při něm sednout na zem dvěma půlkama.

kesarak

Příspěvekod kesarak » 2. kvě 2009 13:11

zdarec, mě napadla alternativa strečinku použít tzv. svalové stimulátory které vysílají elektrické impulzy do svalu na který jej přiložíte/přilepíte.... Třeba zahřívání během na pásu a ruce "přidrátované" k téhle mašince, co myslíte.. Má tenhle přistroj někdo doma ? Mýslíte si že by se to dalo takhle využít ?

Zpět na “Trénink”