Dřep vs. Legpress

cviky známé i méně známé

Moderátoři: pascal, keba

Augarix

Dřep vs. Legpress

Příspěvekod Augarix » 30. čer 2016 13:14

čau,

dnešní odchylka od běžnýho tréniku mě donutila se zamyslet jak je to vlastně s cvičením nohou při dřepu a na legpressu.
Jaký je rozdíl v objemu nebo jak to říct...

Vážím 95kg a se správnou technikou spolehlivě dřepnu 125kg (prosím nesmějte se :biggrin: , pořádně dřepuju druhý měsíc ), což znamená, že při jednom opakování nohy vytlačí cca 220 kg (mínus lejtka a boty :) ).

Dneska jsem si po letech vlezl z dlouhé chvíle na legpress a narval to tam v plný palbě což u nás je 161 kg a překvapilo mě, že to je celkem "lehoučký". Tak by mě zajímalo, jestli v tom je nějaká finta, nebo nějaký poměr nebo něco.

Protože kdyby to na legpressu proti dřepu bylo jen váha mínus tělesná váha, tlačil bych tam ekvivalent 66kg (161-95) dřepu a na to to bylo zas celkem těžký. Doufám, že jsem to popsal aspoň trochu k pochopení, jeslit ne tak se předem raději omlouvám :)

Jirkas

Re: Dřep vs. Legpress

Příspěvekod Jirkas » 6. črc 2016 20:39

Z moji zkusenosti s BW vubec nepocitam, beru to tak, ze treba 200kg na legpressu je ekvivalent 100kg na drepu, protoze to zavazi jde po cca 45 stupnovym "svahu". Samozrejme ze u legpressu se zapojuje daleko mene svalu, vyradis prakticky vsechny stabilizacni a je to dobry leda tak na hmotu stehen, ale na pouzitelnou silu tezko :wink:
You gotta search within you, you gotta find that inner strength and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse

Augarix

Re: Dřep vs. Legpress

Příspěvekod Augarix » 7. črc 2016 7:56

Díky, mě to trklo když jsem chtěl jet už celkem nejistý váhy a nebyl nikdo kolem kdo by mě chytal. Proto jsem tam lezl :)

Čili 161/2=80... aha tak proto to bylo tak snadný :D :D :D

Zpět na “Cviky”