Majklův log |

zaznamenávejte své úspěchy/neúspěchy zde

Moderátoři: pascal, keba

Majkl

Po roce další začátek

Příspěvekod Majkl » 12. říj 2015 19:01

Uplynul rok a zase začínám cvičit. Nějak se mi u toho nedaří vydržet, snažím se dělat pořád něco, ale jak nemám pevnej režim, tak je to špatný. Teď jsem se 2x během dvou měsíců stěhoval plus jsem řešil školu a práci, tak jsem na to ani neměl čas. Dneškem začínám cvičit, budu chodit 2x týdně, abych to v pohodě stíhal, fitko mám 5min pěšky od práce takže už se nemám ani na co vymluvit. Pojedu opět 2x12 pro začátečníky, dneska jsem byl cvičit ve fitku tak nějak od všeho něco, chtěl jsem se hlavně kouknout jestli to tam je dobrý a zatím mi to vyhovuje. Od příště už si budu dělat log.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 26. říj 2015 22:09

Tak jsem se "seznámil" s fitkem, lidí chodí tak akorát, občas budu muset improvizovat kvůli neustále zabraný čince na dřepy, ale zatím ji nepotřebuju, stačí jednoručky.

Dnes tedy následovně

zkracovačky 2x30
dřepy 2x12 s 9kg jč
výpady 2x12 s 4kg jč
tlaky s 10kg jč 2x12
kladka před hlavu 2x12 16 kg - dávám kladku před hlavu místo za hlavu, za hlavu mi to nepřipadá jako dobrej cvik co se ramen týče
tlaky jč ramena 2x12 7 kg
triceps kladka 2x12 nevím kolik, ale příště dám radši s lanem, tahle kladka trošku drhla a neprotáčela se, takže to moc nešlo
výpony s 10kg jč 2x12
hyperextenze 2x12 - potřebuju posílit core, takže jakýkoli cviky na břicho/ záda, pokud zbyde čas a síla, budu zařazovat

Majkl

Příspěvekod Majkl » 4. lis 2015 21:53

Tento týden - budu chodit 2x v týdnu, možná i třikrát, ale nejdřív radši míň, abych si navykl.

zkracovačky 3x25 navyšuju, mám ochablý břicho, držení těla na prd
dřepy 2x12 s 10kg jč
výpady 2x12 s 4kg jč
tlaky s 12,5kg jč 2x12
kladka před hlavu 2x12 29 kg
tlaky jč ramena 2x12 9 kg
triceps kladka 2x12 tentokrát s lankem, 4 závaží, nevím kolik mají.
výpony s velkou tyčí 2x12 - konečně byla volná velká tyč, tak jsem si ji alespoň obtěžkal
hyperextenze 2x12
variace sed lehů 2x20

Jirkas

Příspěvekod Jirkas » 5. lis 2015 10:44

Majkl píše:zkracovačky 3x25 navyšuju, mám ochablý břicho, držení těla na prd

A zkracovackama to chces zhorsit? :? Dej radsi nejaky cviky na core...
You gotta search within you, you gotta find that inner strength and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse

Majkl

Příspěvekod Majkl » 9. lis 2015 20:25

Dík za radu, zkracovačky mi taky nepřijdou jako ideál na břicho, chtěl jsem se držet toho tréninku. Dneska jsem místo nich dal plank 2x minutu, pak rehabko cviky na záda a variaci sed lehů (snažím se dotknout oběma rukama kotníků jakoby, zvedám se jen mírně). Každopádně na cviky na posílení core se podívám, dřív jsem to měl docela nastudovaný, teď tápu.

Tento týden tedy

plank 2x 1 minuta
dřepy 2x12 10 kg jč
tlaky prsa 1x12 15 kg jč, 1x12 12,5 kg jč - na přidávání to ještě není
výpady 2x12 4 kg - už v nich jsem jistější, příští týden možná kilo přidám
kladka před hlavu 29 kg - kdybych přidal 6kg (jedno závaží) tak bych to asi nedal, s řetězem to je náročnější než s lankem
tlaky ramena 2x12 10 kg
triceps kladka 2x12
výpony 2x12 12,5 kg jč

Majkl

Re: Majklův log |

Příspěvekod Majkl » 30. říj 2017 22:03

Další comeback :blush:

Poslední dobou jsem byl poměrně aktivní, snažil jsem se cca 4-5x týdně něco dělat, ať už to byl nohejbal, kolo, běh, volejbal apod., běžel jsem Amazon race v HK v květnu 3 km, teď v říjnu 6 km. Vzhledem k nadcházející zimě tohle všechno víceméně odpadá, takže začínám chodit do fitka. Jdu hezky back to the roots a budu cvičit 5x5 Billa Starra, co jsem cvičil ještě před založením profilu na tomto foru, někdy v roce 2011. V té době jsem chodil do fitka nejvíc a měl jsem nejlepší výsledky (vypadal jsem sice pořád stejně, ale silově jsem na tom byl fakt dobře).

Loni touto dobou jsem na tom byl váhově dost špatně, nebyl jsem úplně v pohodě kvůli řešení spousty věcí a měl jsem 64-65 kg. To jsem výše zmíněnou aktivitou napravil a jsem opět na mých 69 - 70 kilech, které mám snad co si pamatuju...

Cíl je tedy stejný jako při založení logu - nabrat na 75 kg. Dohnat sílu co jsem ztratil, po měsíci cvičení zjistit jaké mám maximálky (ideálně dát na bench 100 kg, dřepy a mrtvola 100+).

Fitko se mezitím přesunulo, takže už ne Fitcentrum Šimkova, ale U Pilnáčka. Konečně je zde stojan na dřepování, takže můžu jet všechny tréninky pěkně poctivě.

Dnes jsem cvičil první týden 5x5 Billa Starra, váhy viz. níže

Dřepy 5x5 60 kg
Bench press 5x5 50 kg
Yatesovy přítahy 5x5 50 kg
Shyby 1x10 1x8 1x6 - shyby nebyly v plánu, ale byl jsem cvičit s kámošem, který je jede pokaždý, když cvičí a ukecal mě do nich
Kliky na bradlech 2x10 1x8
Břicho 4x10 - nevím jak se říká cviku, který jsme dělali, ale spočívá v tom, že se držím za hlavou lavičky a zvedám natažené nohy ze země (resp. ležím na lavičce, takže z vodorovné polohy ze vzduchu) až za hlavu - pěkně pomalu, tahem, je to pro mě hodně náročný, ke konci to je masakr.

Dojmy jsou takový, že dřepy jsou tak akorát, bench press lehčí, yatesovy taky lehčí, takže všude příští týden přidám. Kliky na bradlech jsem chtěl dát 3x10 ale shyby mě vysílily.

Doufám, že mi to vydrží, po dobu zimy chci cvičit, zesílit a ideálně nabrat na 75 kg. Po zimě uvidím, jestli u toho zůstanu, spíš to vidím na ostatní aktivity, fitko možná jako doplněk.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 1. lis 2017 20:16

Koukám, že tu kromě spambotů nikdo nepíše 8O . No nic, dneska jsem byl cvičit podle plánu, probíhalo to následovně

Dřepy 5x5 50 kg
Military press ve stoje 30 kg
Mrtvý tah 5x5 70 kg - původně jsem chtěl jet s 60 kg stejně jako pondělní dřepy, ale přišlo mi to v lehký. 65 už bylo slibnější, ale nakonec to šlo i se 70 kg, takže tady rozhodně spokojenost. Alespoň to je tak, že na bench dávám nejméně, pak dřepy, nejvíc mrtvola.
Shyby 5x5 bez závaží, příště zkusím s 2,5kg kotoučem - každopádně shyby po mrtvole jsou náročný na úchop, ale co nadělám
Bicepsový zdvih s EZ, na každé straně 1x 10 kg + EZ; 2x7 15 kg + EZ, pak na žádost kámoše 5 kg + EZ a dopumpování - biceps moc neřeším, tak jsem to jel tak, jako kámoš...
Břicho jako minule 4x10 - stále těžký, ale už to šlo snadněji

Zatím spokojenost, vypadá to, že nějaká síla tam zůstala.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 3. lis 2017 9:00

Jak jsem rychle začal, tak jsem rychle skončil :O Po druhém cvičení mě trochu bolelo lýtko, ale nevšimal jsem si toho. Minule už mě bolelo víc, ale pořád v pohodě. Pak se to doma rozleželo a horší a horší a teď se na nohu nemůžu pořádně postavit. Takže to bude natržený sval (už jsem to měl, takže to poznám) :( Dám týden, max dva pauzu od 5x5 tréninku a pak začnu zas tam, kde jsem skončil... Jen nechápu jak jsem to dokázal, snad jedině při dřepech. Přitom jsem ještě nedávno chodil běhat, běžel jsem ten Amazon a v pohodě, a při dřepu si natrhnu lýtko, který jen stabilizuje nohu...

Dnes jsem jel tedy jen vršek těla, váhy jsem si ne vždy pamatoval.

Tlaky na šikmé lavici 4x10 16 kg jč
Rozpačování na rovné lavici 4x10 10 kg jč
Tlačení na stroji na prsa 4x10 55 kg

Veslování 4x10 45 kg
Stahování kladky 4x10 ? kg

Bicepsový zdvih v sedě 4x8 12 kg

Majkl

Příspěvekod Majkl » 14. lis 2017 9:25

Po posledním tréninku mi lýtko dost nateklo, asi nějakej zánět, moc jsem nemohl chodit. Ledování a ibalgin pomohlo, ale na cvičení to rozhodně nebylo. Teď už mě bolí jen kotník (natekl mi, teď už dobrý, ale pořád v něm nějakej zánět je). Včera jsem už byl cvičit, opět jen vršek těla. A jako rehabko na nohu zatím jen chodím. V botách mě to tlačí, takže na běhání to není.

Ramena
Tlaky na ramena jč 3x10 16 kg
Předpažování jč 3x10 8 kg
Rozpažování jč 3x10 6 kg

Záda
Veslování 3x10 40 kg
Stahování kladky 3x10 45 kg
Hyperextenze 4x10 vlastní váha

Triceps
Fr. tlaky na lavici s jč. 2x10 1x7 10 kg
Stahování lana 4x10 15 kg

Cvičení bylo v režii kamaráda, který je zastáncem klasických splitů, takže to po nějakým dohadování dopadlo takhle. Beru to tak, že se aspoň nějak hýbu, až budu mít v pohodě nohu, pojedu si svých 5x5 a hotovo.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 20. lis 2017 14:50

Naposledy jsem byl ve fitku cvičit 15., nějak jsem to zapomněl napsat.

Co si pamatuju, tak

Bench press 1x10 60 kg, 2x10 50 kg (začátek jsem přepálil)
Rozpažování, mírně šikmá lavice 3x10 10 kg jč
Protisměrné kladky v předklonu 4x10 15 kg

Yatesovy přítahy 3x10 50 kg
Stahování kladky 3x10 45 kg
Hyperextenze 4x10 BW, ruce za hlavou

V pátek 17. jsem si dal 20 minutový workout na břicho podle nějaký ženský na YT a dalo mi to dost zabrat. Z

Potýkám se s rýmičkou a kotník pořád bolí, možná kvůli němu budu muset jít k doktorovi... Pokud se budu cítit líp, další cvičení vidím na čtvrtek a pak sobota nebo neděle. Pokud se do té doby lýtko / kotník srovnají, chtěl bych už jet klasický trénink 5x5.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 27. lis 2017 10:00

S lýtkem jsem byl u doktora, více neschopného člověka jsem snad ještě nepotkal. Nedozvěděl jsem se vůbec nic, akorát se mi snažil vecpat masážní molitanový míček a 6 x session laserů na regeneraci (ani to pořádně neohmatal, co tomu je, mlel pořád o dnešním sedavým zaměstnání, nějaká minulost přítomnost budoucnost, spíš než jak v ordinaci jsem si připadal jak na nějaký drogový párty). Takže samo domo léčba, včera jsem byl běhat úplně zlehka asi 3,5 km tempo nějakých 6 km / min a bez problémů.
Dneska se ale cítím marně (že by pondělí? :D ), bolest v krku, rýma apod., takže cvičit zatím nepůjdu. Většina lidí kolem mě je nemocných, tak se toho nemůžu pořád zbavit, přitom včera už to vypadalo ok.

pascal
Moderator

Příspěvekod pascal » 6. pro 2017 23:01

ano, už je to tu tak zaneřáděný, že jsem tu 1x měsíčně

Majkl

Příspěvekod Majkl » 13. pro 2017 8:25

Pondělí

dřepy 5x5 45 kg (na "stroji" do kterého si vlezu a dám si ho na ramena, kde jsou naložené kotouče)
BP s jč 5x5 18 kg
JS přítahy 5x5 50 kg
Kliky na bradlech 3x8 BW
Plank 3 x 1 minuta

Musel jsem improvizovat, dřepy byly zabrané po celou dobu co jsem byl v posilovně, lavička na bench press také. Dřepy jsem naschvál podsekl (minule jsem začínal na 60 kg) kvůli lýtku a tlaky s jč jsem nevěděl, kolik zvládnu. 16 bylo málo, 18 docela ok, pokud budu příště zase improvizovat, vezmu si 20. Ale snad se dostanu na klasiku s vč, protože s jč se nedá moc dobře postupně zvyšovat váha (20, 22, 25 kg).

I přes podseknuté dřepy dneska sotva chodím, hodně mě bolí hamstringy.
Naposledy upravil(a) Majkl dne 20. pro 2017 8:52, celkem upraveno 1 x.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 14. pro 2017 10:49

Včera mě trochu vyděsil kamarád, který si při mrtvole v pondělí oddělal záda, takže jsem dal mrtvolu jen s 60 kg, dřepy jsem jel jako minule (ne s činkou). Tlačil mě čas, takže jsem to odjel bez doplňků.

Dřepy 5x5 45 kg
MP ve stoje 5x5 26,5 kg (olymp. biceps činka má prý 11,5 kg, + 15 kg v kotoučích)
Mrtvola 5x5 60 kg
Shyby 5x5 BW

Majkl

Příspěvekod Majkl » 20. pro 2017 8:50

Včerejšek (opět jsem spěchal, takže kromě kliků na bradlech bez doplňků, ale jinak jsem cvičil poctivě).

Dřepy 5x5 50 kg - lehké, šetřím lýtko
Bench press 5x5 50 kg - vždy když delší dobu necvičím, tak na BP nemám jistotu. Váha mi vyhovovala, s jištěním bych byl víc v klidu
Yatesovy přítahy 52,5 kg - blbý 2,5 kg byly překvapivě znát, ale pořád to šlo
Kliky na bradlech 3x9 BW - minule 3x8, chci se dostat na 3x10-15 a potom už se závažím

Celkově je ten rozjezd pomalejší, ale musím to nějak přečkat, ať si zase něco nezrubu. Hlavně abych byl zdravý a nezranil se, pak ty váhy přijdou.

Zpět na “Tréninkové logy”